Lady Gaga: "Chci mrtvoly na pódiu!"

20. července 2010 v 13:25 | Cerolline
S každým jejím dalším úletem si říkáš, že nic šílenějšího už nepředvede. To, na co se chystá teď, ale strčí všechny její předešlé kousky do kapsy...
Lady Gaga totiž zcela vážně koketuje s tím, že součástí její show budou mrtvá lidská těla! Už ve svých dřívějších vystoupeních byla smrt jejím oblíbeným tématem a teď ho chce dotáhnout k maximální dokonalosti.

Na svém šíleném plánu se nechystá spolupracovat s nikým slavnějším než je vědec Günther von Hagens . Ten proslul a především šokoval celý svět svými výstavami Bodies, kde ukazoval lidská i zvířecí těla zakonzervovaná pomocí metody zvané plastinace (více se o ní dozvíš dole). Zpěvačka plánuje předvést svou "mrtvolnou" show příští rok v březnu během vystoupení v Las Vegas a už teď je jasné, že půjde o událost, o které se bude hodně mluvit a kritiky jí nejspíš šetřit moc nebudou.

Těch se nakonec dočkal za svoje morbidní výstavy i Hagens, ale tam se dá s trochou tolerance říct, že byly přínosem aspoň po vědecké stránce a návštěvníci měli jedinečnou šanci vidět, jak vypadá tělo uvnitř. Ale jaký přínos mají mrtvá těla rozestavěná na pódiu během hudebního vystoupení? To ví asi jenom Lady Gaga...

Co je metoda tzv. plastinace?
Je to postup, který v šesti krocích vytvoří z mrtvého těla exponát, který nepodléhá rozkladu. Prvním krokem plastinace je fixace těla nastříknutím formaldehydu do tepen což usmrtí mikroorganismy a zabrání rozkladu. Následuje preparace, při které jsou vypreparovány anatomické struktury, které mají být zachovány. Podle složitosti trvá 500 až 1000 pracovních hodin. Následuje odstranění tuku a vody, které jsou nahrazeny acetonem. Proces trvá 14 dní až 3 měsíce. Čtvrtým a nejdůležitějším krokem plastinace je napuštění těla silikonovým kaučukem, které se provádí tak, že ve vakuu je aceton odpařen a nahrazen kaučukem, což trvá 2 až 5 týdnů. Následuje umístění těla do libovolné polohy, ve které je zafixováno dráty. Posledním, šestým krokem je vytvrzení kaučuku speciálním plynem. Výsledkem je pak trvanlivý exponát.

Zdroj:divka.cz
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 a333angel333a a333angel333a | 20. července 2010 v 14:42 | Reagovat

JO jo vím o tom máš to tady móóc pěkné...tvůj Angel

2 zuzik185 zuzik185 | 10. listopadu 2010 v 16:32 | Reagovat

vim o tom to je děs

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama